NIE PRZEGRAJ W OSTATECZNEJ GRZE ŻYCIA!

12.11.2020

Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe. Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci. - Księga Zachariasza 14:4-5

Uwielbiam piłkę nożną. Na początku każdego nowego sezonu są nadzieje, oczekiwania i przewidywania. Czy zawodnicy podejmą wyzwanie walki, a może zła gra będzie kosztować zespół przegrany mecz? Może nawet sezon? A już na pewno chodzi o bramki, nie ma nic ważniejszego niż gole. To cel każdej akcji.

Mówiąc w pewnej przenośni, Biblia opowiada o golach, o najpiękniejszym golu w historii! Każdy wyznawca judaizmu i chrześcijanin zgodzi się z tym twierdzeniem. Biblia mówi, że to stanie się tuż przed końcem czasu, tuż przed końcowym gwizdkiem. Mesjasz zstąpi na Górę Oliwną w Izraelu. Pismo mówi, że tego zwycięskiego gola strzeli człowiek o imieniu Jezus. Można o tym przeczytać w Księdze Zachariasza 14:4.

Przyjdzie z tymi, którzy są w jego drużynie. Przyjdzie, by uratować Izrael od zniszczenia, jako naród i duchowo, jako ludzi. Będzie sądził tych, którzy grają w przeciwnym zespole. Jego bramka da zwycięstwo jego drużynie. To będzie również oznaczać Boży sąd dla tych, którzy odrzucili Chrystusa i szukają sposobu na zniszczenie Izraela. Dla nich będzie to oznaczać wieczną porażkę.

Pytanie brzmi: zamierzasz być jednym z tych, którzy będą cieszyć się ze zwycięskiego gola, czy raczej jednym z tych, którzy po końcowym gwizdku zdadzą sobie sprawę, że przegrali i są zgubieni?