Niewysłuchana Modlitwa

14.11.2023

„Wołaj do mnie, a odpowiem ci i oznajmię ci rzeczy wielkie i niedostępne, o których nie wiesz.“ – Księga Jeremiasza 33:3

W swojej piosence pod tytułem “Unanswered Prayer” („Niewysłuchana Modlitwa”) Garth Brooks śpiewa o ogromnej wdzięczności wobec Boga za to, że nie wysłuchał jego modlitwy i nie doprowadził do ślubu z jego dziewczyną ze szkoły średniej. Zamiast tego Pan pomógł mu spotkać i poślubić kobietę dla niego odpowiednią. Ta piosenka pozwala nam dogłębnie zrozumieć Boga. On chce po prostu tego, co jest dla nas najlepsze.

Bóg wysłuchuje modlitw za każdym razem. Robi to na trzy sposoby mówiąc: „tak”, „nie” lub „poczekaj chwilę”.

Jeśli mówi „tak”, czy mamy odwagę iść do przodu w wierze?

Jeśli mówi „nie”, czy chcemy wierzyć w to, że Bóg wie, co jest dla nas najlepsze i zaakceptować to?

Może to nie być to, czego właśnie chcemy, ale to zawsze będzie coś, co jest dla nas najlepsze. Tym właśnie jest „niewysłuchana modlitwa” według Gartha. A jeżeli odpowiedź Boga brzmi „poczekaj chwil”, to czy chcemy czekać?
Kiedy się modlimy, musimy chcieć zaakceptować wolę Boga, aby doświadczyć tego, co On uważa za najlepsze dla nas. Czasami może odpowiedzieć „tak”, „za jakiś czas”, ale musimy chcieć czekać na moment, który jest w Jego mniemaniu właściwy. Jeśli nie poczekamy, możemy wszystko zepsuć. Więc dziękuję Bogu za to, w jaki sposób zawsze wysłuchuje modlitw mówiąc „tak”, „nie” albo „poczekaj chwilę”.