Bycie dobrym rodzicem

4.06.2012

"Nauczcie ich wasze dzieci powtarzając je im, gdy przebywacie w domu, gdy idziecie drogą, gdy kładziecie się i wstajecie" - Księga Powtórzonego Prawa 11:19

Pierwszym etapem wychowywania dzieci w domu są lata niemowlęce i przedszkolne. Drugim etapem jest czas,kiedy dzieci idą do szkoły. Bardzo ważnym jest, by pamiętać, że dzieci są wychowywane w domu tylko przez określony czas, który bardzo szybko upływa. Pierwsze lata życia dziecka mają formujący charakter w jego rozwoju i nie można ich ignorować. Należy poświęcić czas i zainwestować go w kształtowanie swoich dzieci. Na rodzicach spoczywa odpowiedzialność przekazywania Bożych wartości następnemu pokoleniu.

Słowo Boże naucza nas, rodziców, że mamy kochać Boga z całego serca, całej duszy i umysłu i z pełną odpowiedzialnością nauczać przykazań Bożych nasze dzieci, kiedy jesteśmy w domu, gdy idziemy drogą, gdy kładziemy się i gdy wstajemy. Powinniśmy nauczyć nasze dzieci, jak żyć w otaczającym nas świecie.

Musimy jako rodzice być dobrym przykładem w integrowaniu naszej wiary w Boga z codziennym życiem. Potrzebujemy więc wiele miłości Bożej i miłości do naszych dzieci. Jeśli tak będziemy postępować, wartości Boże zostaną przekazane następnemu pokoleniu.