Myśl dnia

“Kto jest z Boga słów Bożych słucha…”Ewangelia wg. św. Jana 8:47

Chrystus – jedyną drogą do nieba?

Jednym z najczęściej słyszanych zastrzeżeń wobec chrześcijaństwa jest pytanie: “Dlaczego chrześcijanie myślą, że tylko ich Bóg jest jedyną drogą do nieba?” W naszym coraz bardziej spluralizowanym świecie, gdzie słowo “tolerancja” stanowi jeden z fundamentów współczesnych społeczeństw, tego rodzaju stwierdzenia wydają się nie do przyjęcia.

Jest jednak jeden problem. Jezus powiedział: “Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.” Czy Jezus miał taką wąską perspektywę? Czy Jezus był egocentryczny wypowiadając te słowa? Być może są to pytania, które się nasuwają w naturalny sposób, ale nie są one właściwe.

Kluczowym pytaniem jest: “Czy Jezus mówił prawdę?” Jeśli nie, to nie mamy powodów,by w Niego wierzyć. Jeśli jednak mówił prawdę, to wielu z tych którzy wierzą, że wiele dróg prowadzi do nieba, ma problem. To oznaczałoby, że uznają Chrystusa za kłamcę. Problem opiera się o wiarę w realność słów Chrystusa.

W co Ty wierzysz? Czy wierzysz, że słowa Chrystusa są prawdziwe? To jest pytanie ,na które każdy z nas powinien szczerze odpowiedzieć.

Druk