Myśl dnia

“Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak, iż nic nie mają ma swoją obronRzymian 1:19-20

CI, KTÓRZY NIE USŁYSZELI

Bóg wyraźnie mówi, że każdy musi się określić względem Niego niezależnie czy słyszał o Nim czy nie. Jezus w Ewangelii Jana14: 6 powiedział: “ Ja jestem droga, prawda i żywot; nikt nie przychodzi do Ojca tylko przeze mnie.” Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że wszyscy będą sądzeni jednakowo? Przed sądem staną Ci, którzy świadomie odrzucili Dobra Nowinę oraz tacy, którzy nigdy jej nie usłyszeli.

Jest kilka ważnych rzeczy, o których musimy pamiętać. Pierwsza to, że Bóg jest bezstronny i sprawiedliwy. On czyni według swojej woli. Po drugie, po to dał kościołowi przykazanie, aby nieść ewangelię na cały świat. To przykazanie powinno wzbudzać w nas pasję dla misjonarzy, którzy docierają w różne zakątki świata głosząc Pismo Święte. To powinno motywować nas także by osobiście dzielić się słowem jak również wspierać tych, którzy czynią pracę misyjną na pełnym etacie.

Ale co jeśli jakaś osoba nigdy nie będzie miała okazji usłyszeć o Chrystusie? Zbawienie pochodzi jedynie od Chrystusa i tego, co uczynił dla nas na krzyżu. Nie ma innej drogi do Boga. Każda osoba będzie miała możliwość wyboru. Ale jak Bóg poradzi sobie z tym wszystkim? Po prostu zostawmy to Bogu!

Druk