Myśl dnia

“Trwajcie we Mnie, a ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.”Jana 15:4

CO BY ZROBIŁ JEZUS?

Słowo Boże mówi: „Obserwuj, zanim będziesz mówić, zanim cokolwiek zrobisz, zadaj sobie pytanie, ‘Czy tak powiedziałby Jezus? Czy tak postąpiłby Jezus? Czy Jezus byłby ze mnie zadowolony? Czy moje życie będzie się różniło od ludzi “ze świata”? Czy będą oni mogli zaświadczyć, że należę do Chrystusa przez to co mówię czy jak reaguję?” Oto niesamowite wyzwanie, jakie niesie nam dzisiaj Słowo Boże.

Jak możemy się uczyć by odpowiadać na to kluczowe pytanie: Co by zrobił Jezus? Bóg nam mówi abyśmy nasiąkali Jego Słowem. Mamy je czytać, studiować, rozmyślać o nim i żyć według niego. Powinniśmy uczęszczać z innymi osobami wierzącymi na nabożeństwa by wspólnie śpiewać pieśni pochwalne i dziękczynne oraz wspólnie się modlić. Poprzez nauczanie i słuchanie kazań Bóg napomina nas by żyć dla Niego. Jesteśmy także inspirowani wspólnymi zgromadzeniami do uwielbienia i zachęcania się nawzajem śpiewając pieśni na cześć Boga. Oto część ducha, jaką mamy w ciele Chrystusa i to poprzez tego Ducha uczymy się jak Jezus miałby nam poradzić sobie w tym świecie.

Druk