Coś dla mam

13.03.2013

"Weselcie się nadzieją. W ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie - wytrwali." - List św. Pawła do Rzymian 12:12

Bycie mamą w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Czy w domu, czy poza domem, życie mamy jest zawsze pełne różnych wyzwań. W Liście św. Pawła do Rzymian znajduje się werset, który może być zachętą dla mam, ale też dla każdego, kto chce być w życiu spełniony:

* „Weselcie się nadzieją”. Każda mama żywi nadzieje wobec swoich dzieci. Jeśli ufa Bogu i Jego obietnicom zawartym w Piśmie Świętym, może cieszyć się perspektywą dobrej przyszłości swojej rodziny.

* „W ucisku bądźcie cierpliwi”. Zdarzają się trudne chwile w życiu każdej mamy. Mogą to być sytuacje spowodowane przez nieposłuszeństwo dzieci, poczucie niedocenienia czy wyizolowiania. Kiedy jednak nadzieja mamy jest ugruntowana w Bogu, będzie ona w stanie odnależć siłę, by stawić czoła każdej trudnej sytuacji i zmaganiu.

* „W modlitwie wytrwali”. Drogie mamy! Często zmagacie się z różnymi sytuacjami, które są poza waszą kontrolą, więc zachęcam Was, byście były wytrwałe w modlitwie. Oddajcie swoje zmartwienia, obawy o dzieci Panu Bogu. Modlitwa jest źródłem mocy i siły, pozwala być dobrą mamą i wspaniałą osobą.

Nadzieja, wytrwałość i modlitwa – trzy klucze do zwycięskiego macierzyństwa…i dla każdego, kto wierzy.