DAJ MI ZNAK!

18.07.2012

"Wiara zaś jest to poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy." - Heb. 11:1

Zachichotałem kiedy przeczytałem słowa napisane na tablicy ogłoszeń przed jednym z kościołów: „Cóż, prosiłeś mnie o znak! – Bóg.” Bądź szczery, czy jesteś jednym z tych ludzi, którzy w różnych momentach swojego życia mówią: “Jeśli tylko mógłbym zobaczyć znak, doświadczyć cudu to uwierzyłbym w Boga. To zmieniłoby moje życie .”

To nie jest prawda! Przyjżyj się biblijnym plagom Egiptu. Jak faraon i Egipcjanie na nie zareagowali? Ich serca tylko jeszcze bardziej się utwardziły. Spójrz na to co zdarzyło się z cudami Jezusa. Ludzie byli świadkami tego jak wskrzesza do życia zmarłego człowieka a wszystko o czym mogli myśleć to jak się Go pozbyć. Większość nie zmieniła się, a ich serca były coraz bardziej zatwardziałe. Serca ludzi nie zmieniają się tylko ze względu na doświadczenie cudu. Ale cuda ujawniają to czy dana osoba jest nieczuła w stosunku do Boga czy otwarta na wiarę.

Czy czekasz na jakiś znak albo cud, który miałby stać sie “dowodem” byś mógł uwierzyć w Boga? Zapamiętaj, „Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy.” Dowód na istnienie Boga można znaleźć wszędzie. Ty musisz zdecydować się czy jesteś wystraczająco otwarty by to zobaczyć, zmienić zdanie i uwierzyć.