Doskonałe ciało

10.03.2013

"...Nie wszyscy umrzemy, ale wszyscy będziemy przemienieni nagle, w jednej chwili, w mgnieniu oka, na sygnał ostatniej trąby. Kiedy ona zabrzmi, umarli zostaną wskrzeszeni niezniszczalni, i my zostaniemy przemienieni" - 1 List św. Pawła do Koryntian 15:51-52

We współczesnej kulturze duży nacisk kładziony jest na doskonałość wyglądu zewnętrznego. W telewizji pojawia się wiele reklam produktów, które za niewielką cenę mają nam zapewnić doskonałe ciało. Mam jednak złą wiadomość. Nawet jeśli uda Ci się osiągnąć wspaniałe rezultaty w tej dziedzinie, musisz pamiętać o tym, że wszystko co cielesne nie trwa wiecznie. Każdy z nas nieuchronnie będzie musiał stawić czoła zmianom zachodzącym w naszym organiźmie wraz z wiekiem.

Posłuchaj uważnie. Pewnego dnia Chrystus powróci, a wszyscy wierzący w Niego otrzymają doskonałe i niezniszczalne ciało. Jest to również powiązane z nowym umysłem, który nie będzie się już musiał zmagać z zazdrością, nienawiścią lub jakimkolwiek innym grzechem. Otrzymamy doskonałe ciało, które nigdy się nie męczy, nie choruje, nie ulega procesowi starzenia się. Chyba każdy chciałby tego doświadczyć.

Oczywiście musimy dbać o nasze ciało w świecie, w którym żyjemy. Nie zapominaj jednak o szerszej perspektywie twojego istnienia. Niech żywa nadzieja spełnienia się Bożych obietnic stanie się również inspiracją dla Ciebie do życia w Jego obecności każdego dnia, do czasu kiedy staniesz przed Nim twarzą w twarz…i doświadczysz przemienienia swojego ciała na całą wieczność.