DOWÓD NASZEJ MIŁOŚCI

26.04.2013

"Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego." - Jana 15:10

Rodzice, jaki jest największy dowód miłości Waszych dzieci do Was? Czy wtedy, kiedy mówią do was, że was kochają? To wspaniałe, ale czy na pewno jest to wystarczający dowód? Prawdziwym dowodem ich miłości do Was jest posłuszeństwo. Wielu ludzi gubi gdzieś tą prawdę.

Ta sama prawda ma zastosowanie w naszej relacji z Bogiem. Wielu mówi, że kocha Boga, nawet chodzi regularnie do kościoła, ale tak na prawdę nie widać niczego, co by mogło wskazywać na posłuszeństwo Bożym zasadom- co jak już sobie powiedzieliśmy na wstępie jest najważniejszym dowodem miłości.

Jezus powiedział: „Jeśli mnie kochacie przykazań moich przestrzegać będziecie.” No powiedz sam, czy sprawia ci radość, kiedy twoje dziecko jest tobie posłuszne? Dlaczego nie chciałbyś sprawić Bogu takiej samej radości? To powinno być pragnieniem twojego serca. Kochaj Pana Boga tak samo jak ty chcesz być kochanym przez swoje dzieci.