Bezpieczeństwo finansowe

21.06.2020

„...wszystko, co jest na niebie i na ziemi do Ciebie należy, o Panie i to jest Twoje Królestwo” - Pierwsza Księga Kronik 29;11

Dzisiejsze czasy odznaczają sie niestabilnością finansową. Kiedy budżet ma się dobrze, ludzie martwią się, że wkrótce to się skończy. Kiedy ma się źle, narzekają na biedę i beznadzieję. Nastroje te nasilają się szczególnie po wakacjach i w okresie płacenia rachunków.

Jest jednak klucz do finansowego bezpieczeństwa zrozumienie, że wszystko jest własnością Boga. Uznanie tej prawdy nie jest łatwe, dla wielu oznacza najtruidniejszą decyzję w życiu. Wymaga bowiem dokonania wyboru, o którym mówił Jezus: w kim złożysz ufność: w Bogu czy w pieniądzach?
Zaufanie pokładane w pieniądzach (pracy, koncie bankowym czy inwestycjach) zawsze prowadzi do obaw i niepokojów, rodzi chciwość lub sknerstwo.

Zaufanie pokładane w Bogu przynosi pokój wewnętrzny. Boskie zasady, jakie można znaleźć w Biblii, uczą nas, jak dobrze zarządzać pieniędzmi. Stwórca obiecuje zaspokajać nasze potrzeby – nie zachcianki.

W okresie niepewności finansowej, szukaj więc swojego bezpieczeństwa w Bogu, a nie w pieniądzu. Zapamiętaj, że wszystko jest Jego własnością niezależnie od tego ile posiadasz, dąż do tego, aby zarządzać pieniędzmi na Jego sposób. To klucz do finansowego bezpieczeństwa.