FINANSE

26.02.2013

"Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie też twoje serce." - Mt 6:21

Przypuśćmy, że Jezus podchodzi do Ciebie i mówi: “Chcę zobaczyć twoje rachunki, twoje inwestycje, twoją wypłatę. Chcę zobaczyć jak wydajesz swoje pieniądze.” Jeśli Jezus popatrzyłby na to, czy powiedziałby potem: “Zbawienie naprawdę przyszło do tego domu. Mogę ci powiedzieć gdzie jest twoje serce patrząc na to jak zarządzasz swoimi pieniędzmi.” Czy raczej spojrzałby ci głęboko w oczy mówiąc: „Wiem, że twierdzisz, iż jesteś chrześcijaninem, ale to jak wydajesz pieniądze raczej na to nie wskazuje. Możesz uważać się za mojego naśladowcę, ale w rzeczywistości jesteś w niewoli własnych pieniędzy.”

Wyobrażam sobie, że Jezus mógłby powiedzieć także: „Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Jeśli zaufasz Mojemu zbawieniu, dam ci Ducha Świętego, który obdarzy cię „wewnętrzną chęcią” do stawania się dobrym zarządcą tego co chcę ci powierzyć. Jeśli zaufasz Mi całkowicie, doświadczysz wolności finansowej. Nie będziesz już dłużej żyć w finansowym zniewoleniu, czego dowodem są dzisiaj twoje wydatki! Czy Mi zaufasz?”

To są pytania, które warto sobie dzisiaj zadać. Czy jesteś w stanie Mu zaufać w sferze finansowej? A może boisz się poddać to Bogu? Niech wszystko co posiadasz służy uwielbieniu Boga.