Myśl dnia

„Wołaj do mnie, a odpowiem ci i oznajmię ci rzeczy wielkie i niedostępne, o których nie wiesz.”Księga Jeremiasza 33:3

Garth a Niewysłuchana Modlitwa

W kultowej piosence pod tytułem “Unanswered Prayer” („Niewysłuchana Modlitwa”), Garth Brooks śpiewa o swojej ogromnej wdzięczności wobec Boga za to, że nie wysłuchał jego modlitwy o to, by w przyszłości poślubił swoją dziewczynę ze szkoły średniej. Zamiast tego, Bóg doprowadził do jego spotkania i poślubienia odpowiedniej dla niego kobiety. Ta piosenka pozwala nam dogłębnie zrozumieć Boga. On chce po prostu tego, co jest dla nas najlepsze.

Bóg wysłuchuje modlitw za każdym razem. Robi to na trzy sposoby mówiąc: „tak”, „nie” lub „poczekaj chwilę.”

Jeśli mówi „tak,” czy mamy odwagę iść do przodu w wierze?

Jeśli mówi „nie”, czy chcemy wierzyć w to, że Bóg wie, co jest dla nas najlepsze i zaakceptować to?

Może to nie być to, czego chcemy, ale to zawsze będzie to, co jest dla nas najlepsze. Tym właśnie jest „niewysłuchana modlitwa” według Gartha. A jeżeli odpowiedź Boga brzmi „poczekaj chwilę”, czy chcemy czekać?

Jeśli chodzi o modlitwę, musimy chcieć zaakceptować wolę Boga, aby doświadczyć tego, co Bóg uważa, że jest dla nas najlepsze. Czasami Bóg może odpowiedzieć „tak”, „za jakiś czas”, ale musimy chcieć czekać na moment, który jest w Boskim mniemaniu właściwy. Jeśli nie poczekamy, możemy wszystko zepsuć. Więc dziękuję Bogu za to, w jaki sposób zawsze wysłuchuje modlitw – mówiąc „tak”, „nie” albo „poczekaj chwilę”.

Druk