JEŚLI JESTEŚ OFIARĄ ZDRADY

9.04.2012

Nic nie pustoszy domu jak cudzołóstwo. Jeśli jesteś ofiarą tego grzechu, wiesz dokładnie jak głębokie zranienia temu towarzyszą. Konsekwencje są bardzo surowe i często prowadzą do rozpadu związku.

Jeśli jesteś małżonkiem, który został zdradzony przez partnera nigdy nie jest łatwo się z tym pogodzić. Pamiętaj, że Bożym pragnieniem jest to aby małżeństwo żyło w jedności. Pojednanie jest trudnym procesem, wymagającym postawy pokuty i złamania ze strony cudzołożnika, jak również otwartości na przebaczenie, ze strony osoby, która została zdradzona co wymaga ponadnaturalnej siły. Wybaczanie współmałżonkowi może być najtrudniejszą rzeczą, której się kiedykolwiek podejmiesz w swoim życiu. I jest to niemożliwe bez mocy Jezusa Chrystusa.

Obecnie wiele małżeństw się rozpada. Rozwód stanowi jedną z opcji coraz częściej wybieraną w trudnych sytuacjach. Bożym pragnieniem jest to aby małżeństwo było obrazem miłości. To wymaga często wiele pracy, oddania, poświęcenia. W przypadku zdrady, odbudowanie zaufania i jedności jest ciężkim i często długotrwałym procesem, który wymaga postawy złamania, pokory i otwartości co wcale nie jest łatwe. W dłuższej perspektywie dla twojego małżeństwa, dla twoich dzieci i dla ciebie, to może być właściwa droga.