JESTEM CZĘŚCIĄ CZEGOŚ WIĘKSZEGO

21.04.2013

"Albowiem i ciało nie jest jednym członkiem, ale wieloma. Jeśliby rzekła noga: Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała; czy dlatego nie należy do ciała?" - 1Kor 12:14-15

Czy kiedykolwiek słyszeliście osobę mówiącą, że nie ma celu w życiu bo tak naprawdę nie posiada w sobie niczego szczególnego? Żyjemy w takich czasach, w których duży nacisk kładziony jest na niewłaściwe rzeczy. Co zrobić jeżeli nie jesteś piękny i młody?

Zarówno u nastolatków jak i osób dorosłych można zauważyć przerażający trend. W momencie, kiedy zaczynamy rozmowę na temat wyglądu większość skupi się na swoich fizycznych ułomnościach. Patrzysz na tą piękną osobę i myślisz sobie, że fantastycznie byłoby tak wyglądać. Po chwili słyszysz, że nos jest za długi, że zęby są krzywe, że oczy są za małe, ze dziwnie się poruszam itp. itd. Postrzeganie samych siebie jest często bardzo negatywne. Pomimo, że nasza dzisiejsza kultura postrzega fizyczność ciała w wykrzywiony sposób to i tak to wszystko jest zupełnie bez znaczenia. Co Pismo Święte mówi na temat celu naszego życia?

Bóg stworzył ciebie w unikalny i szczególny sposób i przeznaczył do konkretnego celu. Poświęć chwilę aby zastanowić się nad kilkoma pytaniami. To jest bardzo ważne! Co lubisz a czego nie lubisz? W czym jesteś dobry? W czym nie jesteś? Czym się interesujesz? Co sprawia tobie radość? A co nie sprawia tyle entuzjazmu?

Może ktoś się właśnie zastanawia, po co te oczywiste pytania? Czy to ma jakieś znaczenie? Oczywiście, że tak! Ma to ogromne znaczenie ponieważ Bóg stworzył ciebie po to byś był sobą! „Ale przecież jest milion innych ludzi, którzy są tacy jak ja.” Wielu ludzi może być do ciebie podobnych ale nie znajdziesz nikogo dokładnie takiego samego jak ty. Znajdujesz się w unikalnym miejscu na świecie, w które umiejscowił cię Bóg, gdzie jesteś potrzebny. Nikt inny nie jest taki jak ty. Bez ciebie czegoś by brakowało. Badaj kim jesteś a zrobisz gigantyczny krok w odkryciu własnego celu w życiu.