JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ O SEKSIE

28.07.2012

"Uciekajcie przed wszeteczeństwem. Wszelki grzech, jakiego człowiek się dopuszcza, jest poza ciałem; ale kto się wszeteczeństwa dopuszcza, ten grzeszy przeciwko własnemu ciału." - 1 Kor. 6:18

Jak możemy poradzić sobie we właściwy sposób z pokusą seksualną? Być może najlepszy sposobem jest uniknięcie jej. Poniżej kilka pomysłów, które pomogą tak zrobić.

1. Unikaj „kuszących” sytuacji. Wiesz, kiedy Jezus uczy nas by modlić się, “I nie wódź nas na pokuszenie, ale zbaw nas od złego” to tak naprawdę prosi, żebyśmy pomodlili się w pewnym sensie o szansę uniknięcia pokusy, kiedy stoimy wobec podjęcia decyzji. Czym są „kuszące” sytuacje? Nastoletni chłopak i dziewczyna w domu pod nieobecność rodziców. Nieposiadanie blokad na komputerze albo posiadanie komputera w takim miejscu, w którym nikt Cię nie widzi oprócz ciebie samego. Albo pozostawanie późno w biurze sam na sam z osobą o przeciwnej płci. Uniknij pokus przez unikanie niebezpiecznych sytuacji takich jak te.

2. Nie patrz na ludzi jak na obiekty pożądania płciowego. Postrzegaj ludzi, jako dzieła stworzone na obraz Boga, by okazać im szacunek i miłość a nie pożądanie! Demonstruj jedynie autentyczną chrześcijańską miłość. Pamiętaj, że to jak patrzymy na innych ma wielki wpływ na to jak myślimy i co robimy.

3. Na koniec skorzystaj z tej niezawodnej strategii. Kiedy przychodzi moment pokusy seksualnej, nieczystych myśli, zadaj sobie to pytanie: Czy byłbym zawstydzony gdyby Jezus zobaczył mnie robiącego to albo myślącego o tym? Tylko Bóg zna wszystkie nasze czyny. On wszystko widzi i słyszy… Nawet nasze myśli!