Kiedy Chrześcijaństwo staje się bezwartościowe

19.05.2014

"On rzekł do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu." - Mark 16:15

Kiedy Jezus opuszczał swoich uczniów nakazał im by iść i czynić uczniami wszystkie narody, zadanie to wcale nie było łatwe . Musieli chodzić wszędzie, często tygodniami by dotrzeć do wyznaczonego celu. Umieli pisać listy, ale musiały być one dostarczone ręcznie co zajmowało dużo czasu i było bardzo powolnym procesem; przekaz ustny był najskuteczniejszą możliwością usłyszenia o tym co się dzieje w okolicy. Zadanie rozprzestrzeniania posłannictwa Słowa wśród narodów było więc trudne. Rzymska sieć dróg była nowinką technologiczną w tamtych czasach!

Porównaj to z dzisiejszą technologią internetową dającą możliwość wysłania informacji, która w mgnieniu oka dociera na drugi koniec świata. Te usługi są dostępne w domu, biurze, kawiarenkach internetowych, telefonach itp. Zasadniczo nie możemy mieć żadnych wymówek by nie dzielić się Chrystusem…na całym świecie.

Jednym z najszybciej rozwijających się zjawisk jest obecnie tzw. „œspołeczeństwo sieci.” Wszyscy dzisiaj wiedzą o Facebooku, Naszej Klasie czy Twitterze. Nie są to doskonałe narzędzia, ale z pewnością są bardzo pomocne w komunikowaniu się z innymi, jak również dzieleniu się swoją wiarą.

Bóg dał nam dzisiejszą technologię jako narzędzie. Jeśli uczniowie mieliby dostęp do tej technologii to z pewnością używaliby emaila, sms-ów, czy stron internetowych by mówić o Jezusie. A jak to jest z tobą? Czy używasz współczesnych możliwości technologicznych by dzielić się swoją wiarą ze znajomymi online?

Może zapytasz od czego zacząć? Mam pomysł. Jeśli jesteś na Facebooku, super byłoby gdybyś się dołączył/ła do naszej grupy Prosto z Serca i podzielił/ła się tymi codziennymi rozważaniami z twoją siecią przyjaciół. Kto wie? Być może twoi przyjaciele podzielą się tym z ich przyjaciółmi i ich znajomi zrobią to samo. Dzielenie się Chrystusem nigdy nie było łatwiejsze niż to jest dzisiaj. Ale nie czekaj…zrób to teraz!