KIEDY DZIECKO STAJE SIĘ DZIECKIEM?

20.04.2012

Jak wynika z badań około połowa ludzi w Stanach Zjednoczonych mówi, że jest za zakazem przerywania ciąży, a druga połowa, że opowiadają się za prawem kobiet do przerywania ciąży. W Polsce ten temat również wzbudza wiele kontrowersji.

Jak to zdefiniować? Zazwyczaj, jeśli określasz płód, jako tkankę, która jest częścią ciała kobiety, stajesz się opowiadającym za prawem kobiet do przerywania ciąży. Jeśli wierzysz, że płód to człowiek jesteś opowiadającym się za zakazem przerywania ciąży. Kto ma rację? Zobaczmy, co mówi o tym Bóg?

Psalmista mówi, „Ty stworzyłeś nerki moje; ukształtowałeś mnie w łonie mojej matki. Potem mówi dalej, „Żadna kość moja nie była ukryta przed tobą, choć powstałem w ukryciu; W księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, gdy jeszcze żadnego z nich nie było.” Bóg to Stwórca życia i każde życie jest stworzone w granicach macicy kobiety. Bóg oświadcza, że płód to z całą pewnością życie ludzkie od chwili poczęcia.

Niektórzy mówią, że zarodek to nic więcej niż kropelka. Bóg mówi, że płód to osoba. Czyj wniosek według ciebie jest poprawny?