Kłamstwa w książce „Kod DaVinci”

5.08.2013

„Nie rozgłaszaj fałszywej wieści..." - Księga Wyjścia 23:1

Książka „Kod DaVinciâ” cieszyła się wielką popularnością przez długi czas. Jej sukces po części wynika z tego, że żyjemy w świecie, w którym ludzie są zafascynowani Jezusem, a jednocześnie nie wiedzą, czego Biblia i historia mogą nas nauczyć. W rezultacie, wiele kłamstw na temat Chrystusa i Jego życia, zawartych w tej powieści, zostało uznanych za prawdę.

Książka zaczyna się od nieprawdziwego stwierdzenia: „Opisy dzieł sztuki, architektury, dokumentów i tajnych rytuałów w tej powieści są wierne.” Dan Brown napisał ją tak, jakby była fikcją historyczną, ale w rzeczywistości jest to czysta fantastyka. Spekulacje na temat dzieł sztuki, architektury, dokumentów i tajnych rytuałów, na poparcie których nie ma żadnych dowodów, są ewidentną nieprawdą. Autor tej powieści ucieka się także do innych kłamstw.

„Kod DaVinci” to bardzo intrygująca lektura, ale nawiązuje do filozofii specjalistów od propagandy w nazistowskich Niemczech, którzy mówili: „Im większe kłamstwo, tym jest bardziej wiarygodne.” Niestety, wielu uwierzyło w fikcję literacką. Ale mam dobrą wiadomość! Jest książka opisująca historię Jezusa i Marii Magdaleny zgodnie z prawdą historyczną. To Biblia.