NAUKA ASTROLOGII?

7.05.2014

"... gdy podniesiesz swoje oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, cały zastęp niebieski, nie dał się zwieść i nie oddał im pokłonu, i nie służył im, skoro Pan, twój Bóg, przydzielił je wszystkim ludom pod całym niebem." - Pwt 4:19

Często myślałem o astrologii: Skąd oni to wszystko wiedzą? Przyjmijmy, na potrzeby dyskusji, że kiedy księżyc będzie w siódmym domu, a Jupiter stanie w szeregu z Marsem, wtedy każdy urodzony pod znakiem Wodnika faktycznie straci kluczyki do samochodu. Rozumiecie mój tok myślenia? Kto to wymyślił? Jak to zostało obliczone? Czy ktoś wziął szczegółowy przegląd każdego astrologicznego znaku dotyczącego dokładnych zdarzeń, które miały miejsce pod każdym możliwym gwiezdnym równaniem? Kto prowadził ten niewiarygodny zbiór danych empirycznych? Która z osób miała na tyle dużą pojemność pamięci w komputerze, aby przetworzyć te wszystkie dane…szczególnie tysiące lat temu, kiedy astrologia była najpierw stosowana w praktyce? Nie zamierzam drwić (w porządku, być może trochę), ale niech ktoś proszę wyjaśni mi jak te „fakty” były odkryte i opracowane.

Oczywiście, nikt z nas nie ma inteligentnego wyjaśnienia. Te mistyczne czytania są tylko bezskuteczną próbą zdesperowanych ludzi szukających odpowiedzi.

Ale mam dobrą wiadomość dla tych ludzi. Zajrzyj do Biblii i znajdziesz odpowiedzi dla swojego życia poprzez osobistą relację, jeden na jeden, z Bogiem, który stworzył te wszystkie gwiazdy, na które patrzyłeś szukając odpowiedzi. Zamiast słuchać kogoś, kto domyśla się, o czym mówią gwiazdy, możesz wsłuchać się bezpośrednio w Boga, który sam faktycznie je stworzył. Tylko On zna prawdziwą przyszłość. Jego Słowo ujawnia niejedno o tym, w jakim kierunku zmierza świat i jak być przygotowanym.