NIC NIE JEST NIEMOŻLIWE

15.04.2012

Jezus urodzony z dziewicy? Wielu uczonych klasyfikuje lub klasyfikowało takie twierdzenie, jako absurd. Według nich najlepiej wygląda stojąc na półce z książkami obok legend i mitów. W dzisiejszych czasach moglibyśmy sobie nawet wyobrazić nagłówek w brukowcu: “Nastoletnia Dziewica twierdzi, że Bóg to Ojciec dziecka.” Niezła historia! Często trudna do zaakceptowania przez osoby racjonalnie myślące.

Zastanów się przez chwilę, co to znaczy, gdy przyjmujesz z wiarą niepokalane poczęcie. To znaczy, że wierzysz, że nic nie jest niemożliwe dla Boga. W tej chwili, może stajesz wobec kilku rzeczywistych problemów i walki w twoim życiu i nie widzisz żadnego możliwego sposobu, by poradzić sobie z tymi wyzwaniami. Jeśli możesz uwierzyć w dzieworództwo, możesz równie łatwo uświadomić sobie, że nic nie jest niemożliwe dla Boga! Nie ma żadnego problemu, niewygody, trudności czy takiej przeciwności, z którą Bóg nie mógłby sobie poradzić.

Jeśli odrzucasz niepokalane poczęcie, to tak naprawdę, zaprzeczasz prawdziwej istocie Jezusa Chrystusa. Jeśli Jezus nie urodził się dziewicy, jedynym nasuwającym się wnioskiem jest to, że był on tylko człowiekiem – dobrym człowiekiem, ale tylko człowiekiem. Jeśli odrzucasz dzieworództwo uwierzyłeś w potężnego małego Boga. Przecież nasz Bóg wskrzesił człowieka z martwych, więc czy takie poczęcie jest niemożliwe? Zapamiętaj, nic nie jest niemożliwe dla Boga.