NIE MA WIĘKSZEJ WOLNOŚĆI

15.05.2012

"NIE MA WIĘKSZEJ WOLNOŚĆI I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy; Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, - Kol. 2:13-14

Czy naprawdę rozumiemy ten niewiarygodny dar, jakim zostaliśmy obdarzeni, kiedy Jezus umarł za nasze grzechy? Nie, że przyjmujemy to, jako naturalny akt, ale często mówimy o tym w tak rutynowy sposób, że moglibyśmy nie zaabsorbować pełnego zakresu tego daru.

To jest tak jakby wszystkie nasze grzechy spisane były na tablicy. Wtedy Chrystus pojawia się z odpowiednią tkaniną, aby wymazać je na zawsze. Wygląda to tak jakby nigdy nic nie było zapisane na tej tablicy. Jest czysta. Ktoś przyczepia magnesem pokwitowanie, które mówi CAŁKOWICIE OPŁACONY.
Oto co gwoździe na krzyżu zrobiły – opłaciły w pełni karę za nasze grzechy. Chrystus zrobił to wszystko. Nasze grzechy były przybite do krzyża. Nic więcej nie jest potrzebne nam do przebaczenia oprócz naszego świadomego przyjęcia tego zdumiewającego daru. Czy już to zrobiłeś? Czy przyjąłeś ten uwalniający dar poprzez wiarę w to, że Chrystus zapłacił pełny dług za twoje grzechy? W końcu to On już „zapłacił w całości.” Naszym wyborem ma być po prostu przyjęcie Jego daru poprzez wiarę.