Nieprzyjaciele

24.05.2012

„A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych I módlcie się a tych, którzy was prześladują” - Ewangelia wg św. Mateusza 5:44

Słowo „nieprzyjaciel” definiuje się jako kogoś, kto nas nie popiera. W świetle tej definicji, każdy z nas ma kogoś, z kim pracuje, z kim się spotyka, mija na ulicy czy nawet mieszka, kto nie jest taki jak my. Jezus Chrystus powiedział: „Słyszeliście, iż powiedziano: ‘Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.’ A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych”. Nie jest sztuką kochać przyjaciół, ale prawdziwą sztuką jest miłować wrogów.

Pod koniec Wojny Domowej, wielu mieszkańców stanów północnych życzyło sobie ukarania mieszkańców stanów południowych za spustoszenia spowodowane przez Wojnę Domową w Stanach Zjednoczonych. Pewna grupa udała się, więc do Prezydenta Lincolna, do Białego Domu, by go powiadomić, iż był zbyt pobłażliwy dla mieszkańców Południa. Jeden mężczyzna tak się rozwścieczył, iż uderzył w biurko Pana Lincolna mówiąc: „Panie Prezydencie, wierzę w zniszczenie moich nieprzyjaciół!”

Prezydent Lincoln usiadł i pomyślał przez chwilę, po czym powoli wstał i powiedział: „Czyż nie niszczymy naszych nieprzyjaciół, gdy czynimy z nich naszych przyjaciół?” Prawdziwe Chrześcijaństwo naprawdę zmienia świat. Pytaniem jest: czy ty tak czynisz?