NIEZDROWY LĘK

27.03.2012

Co wzbudza twój lęk? Czy boisz się pająków? Latania? A może publicznych występów? W takim razie jesteś w dobrym towarzystwie. W jednym z badań opinii publicznej zadano pytanie dotyczące tego czego się ludzie najbardziej boją. Uwierzyłbyś, że śmierć znalazła się na drugim miejscu? Co uplasowało się na pierwszym miejscu? Publiczne wystąpienia.

Stajemy w życiu wobec wielu obaw. Podczas gdy trochę zdrowego strachu jest faktycznie dla nas dobre to jego nadmiar niczemu dobremu nie służy. Lęk, który paraliżuje nas, sprawia, że chcemy się poddać i mamy dość wszystkiego ma bardzo destruktywny wpływ na nasze życie. Wszyscy potrzebujemy i chcemy siły w stawianiu czoła tym niezdrowym obawom.

Dobra wiadomość jest taka, że Bóg chętnie udzieli ci zdolności pokonywania tych niszczycielskich obaw jeśli Mu po prostu zaufasz i będziesz szukać Jego woli w tym co robisz. On stanie obok ciebie kiedy podejmiesz się walki wobec lęku przed odrzuceniem, śmiercią lub nawet publicznym przemawianiem. Bóg daje nam zwycięstwo ponad złymi obawami, które okradają nas z radości chodzenia i mieszkania w Jego woli.