Myśl dnia

„Każdą latorośl…, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc.”Ewangelia Św. Jana 14:19

OCZYSZCZANIE

Czy jesteś może ogrodnikiem? Lubisz może patrzeć, jak różne rzeczy rosną? Jeśli tak jest, to zapewne rozumiesz, że każda roślina musi zostać przycięta, aby dać owoc. Martwe drzewa, jaki i ich niezdrowe części trzeba odciąć.

Wycinanie chorych i martwych części roślin jest ogrodniczą rzeczywistością, jak również jest istotną częścią ludzkiego życia. Ponieważ Bóg nas kocha, czasami zdarza się, że decyduje się na oczyszczanie naszego życia. Utrata pracy, lub kochanej przez nas osoby, czy odebranie nam rzeczy, która sprawia, że nasze życie jest dla nas wygodnie to tylko niektóre sposoby, jakimi Bóg oczyszcza nasze życie. Ludzie, są również oczyszczani przez przeróżne przeciwieństwa losu, jakie napotykają na swojej drodze.

Co takiego daje nam oczyszczanie? Roślina, z pewnością jest zdrowsza, rośnie bardziej bujnie i dzięki temu daje więcej owoców. Nam ludziom, oczyszczanie, daje możliwość zawierzenia Bogu, naszemu źródłu życia, oraz daje nam zdolność do życia w większej duchowości, bezpieczeństwie i wieść bardziej zdyscyplinowane życie.

Oczyszczanie to bolesny proces. Sprawia on jednak, że nasze życie jest bardziej bogate. Jeśli tylko żyjemy zgodnie z wolą Bożą, oczyszczanie przepełnia nas nadzieją.

Druk