PIENIĄDZE…SŁUGA CZY PAN

29.05.2014

W swojej książce „Days of Grace”(Dni Łaski) Arthur Asie dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat pieniędzy. Pisze on, że dobrze jest, kiedy jesteśmy w stanie się utrzymać, ale to, co dajemy innym, składa się na istotę naszej egzystencji. Duże zarobki dają nam wiele perspektyw. Istota sprawy polega jednak na tym, żeby się skupić na dawaniu, a nie tylko na braniu.

Jeśli naszymi priorytetami są: kupowanie wszystkiego, co się da, pogoń za tym, co możemy kupić oraz rozkoszowanie się rzeczami, które mamy, stajemy się niewolnikami naszych pieniędzy. Nasze szczęście zaczyna zależeć od tego, ile posiadamy. Kiedy jednak posługujemy się pieniędzmi dla czynienia dobra, stają się one naszym sługą.

Takie nastawienie pozwala nam dysponować majątkiem tak, jak tego oczekuje od nas Bóg “nie tylko zaspokajać swoje potrzeby, ale również czynić dobro innym ludziom.” Jezus powiedział: „Nie możecie Bogu służyć i mamonie.” I co Ty na to? Jesteś panem swoich pieniędzy czy może mają one nam Tobą władzę? Pan czy sługa? Wybór należy do Ciebie.