TRZYDZIEŚCI ALLELUJA

5.05.2014

"Każdego dnia chlubimy się Bogiem i imię twoje wiecznie wyznawać będziemy." - Psalm 44:9

Chór dziecięcy przed chwilą szczegółowo powtórzył piosenkę, którą mieli wykonać tej nocy. Podczas gdy piosenka była technicznie poprawna, jej przedstawienie było apatyczne, kiedy powinno być radosne. Pani dyrygent kilkakrotnie stuknęła batutą, aby zwrócić na siebie uwagę. „Chłopcy i dziewczęta, zauważcie, że ta piosenka ma tylko jedno słowo, Alleluja. To znaczy „Chwalę Pana Boga.” Ale śpiewamy to słowo trzydzieści razy. Kontynuowała dalej, „Wyobrażam sobie teraz, że otrzymany dobry stopień na teście jest wart jednego alleluja. Pozwolenie rodziców na nocowanie waszej koleżanki, kolegi z klasy jest warte kilka alleluja. Nie zapomnijcie o dostaniu najnowszej gry komputerowej wartej kolejnych trzech alleluja.” Wszyscy kiwali głowami na znak zrozumienia. „Teraz chcę, żeby każdy z was przeznaczył chwilę i wyobraził to sobie. Co jest warte trzydziestu alleluja dla ciebie?”

Jak świetlikom, rozjaśniły się twarze dzieci, kiedy każde wyobraziło sobie, tą jedną rzecz, która generowałaby ich trzydzieści alleluja. Po kilku minutach pani dyrygent powiedziała „Dzisiaj wieczorem, kiedy przyjdzie czas by zaśpiewać tą piosenkę, chcę, żebyście pamiętali, co naprawdę jest warte trzydziestu alleluja.”

Kilkoro dzieci zrozumiało. Niektórzy nie byli pewni. Ale nic nie zasługuje na trzydzieści alleluja, tak jak fakt, że Jezus nas kocha.