Myśl dnia

“Bo to nie wróg mnie lży – Co mógłbym znieść – Nie przeciwnik mój wynosi się nade mnie – mógłbym sie przed nim ukryć – Ale ty, człowiek równy mnie, powiernik mój i przyjaciel.”Psalmu 55:13-14

TWOJA PIERWSZA REAKCJA NA ZDRADĘ

Wyobraź sobie, że masz współpracownika, drogiego przyjaciela, z którym pracujesz od wielu lat. Spędzasz z nim dużo czasu, podróżowaliście razem, zjedliście wiele wspólnych posiłków i opowiadaliście o osobistych sprawach. Być może przyjaciel ten jest osobą chodzącą do tego samego kościoła i mieliście okazję modlić się razem. Nagle dowiadujesz się, że owy “przyjaciel” stara się za twoimi plecami przejąć twoje stanowisko w pracy. Pomyśl o poczuciu zdrady, którą byś odczuwał. Jaka byłaby twoja pierwsza reakcja? Czy zareagowałbyś gwałtownym atakiem? A jaka powinna być twoja pierwsza reakcja? Weź przykład z Dawida. Kiedy Dawid doświadczył zdrady od jednego z jego osobistego doradców, otwarcie wylał swoje serce przed Bogiem. Podzielił się swym bólem przed Bogiem, swoim najlepszym przyjacielem i Panem. Bóg pomaga nam wybaczyć byłym przyjaciołom, którzy nas zdradzili.

Zawsze pamiętaj, że Jezus może utożsamić się z twoim bólem zdrady. On zainwestował swoje życie w dwunastu ludzi, choć jeden z nich miał na imię Judasz. Kiedy przechodzisz przez czas kryzysu, bądź otwarty i szczery przed Bogiem wyrażając swoje uczucia. On dokładnie wie co czujesz. Nic nie jest w stanie Go zaskoczyć! Zupełnie nic. Ale On chce uwolnić nas od poczucia zgorzkniałości, urazy i nienawiści, które zdrada przynosi. Poproś Go dzisiaj o pomoc!

Druk