Myśl dnia

„Powierz Panu drogę swoją, zaufaj Mu, a On wszystko dobrze uczyni.”Księga Psalmów 37:5

Wspólne życie

W czerwcu 2001, USA Today przedstawił zatrważające wyniki ankiety na temat tego, co myślą ludzi dwudziestoparoletni w Ameryce na temat wspólnego mieszkania przed ślubem. 62% Amerykanów stwierdziło, iż mieszkanie ze sobą przed ślubem jest dobrym sposobem na uniknięcie rozwodu. Prawie połowa, a dokładnie 43% z nich poślubiłoby kogoś tylko pod warunkiem, że ta osoba zgodziłaby się zamieszkać z nimi przed ślubem. Te statystyki są zatrważające, ponieważ ukazują głęboko zakorzeniony strach przed zaangażowaniem się w małżeństwo i zaufaniem drugiej osobie. Jednakże, ten wynik jest po części uzasadniony w przypadku tak wielu osób, które przeżyły rozwód rodziców lub były świadkami kłótni małżeńskich w domu rodzinnym.

Pary żyjące ze sobą chcą seksu, towarzystwa i miłości. Dostaną seks i towarzystwo, ale nigdy nie doświadczą prawdziwej miłości bez zaangażowania się w związek. Prawdziwa miłość bez zaangażowania nie istnieje. W definicji wspólnego życia nie ma nic o zaangażowaniu, zaufaniu czy też prawdziwej miłości. Mówi się natomiast o wspólnym poszukiwaniu wyjścia z trudnych sytuacji.

Jednakże Bóg stawia na pierwszym miejscu miłość i zaangażowanie. Potrzeba towarzystwa i seksu są dla niego mniej ważne. Będziecie mogli czerpać większą przyjemność z tego seksu, gdy zaufacie Bogu i waszemu współmałżonkowi.

Druk