WYBACZ NAM NASZE GRZECHY

21.07.2012

"Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości." - 1 John 1:9

Pewien człowiek wszedł na spotkanie ewangelizacyjne w małej wiosce i był niezwykle zainspirowany tym co zobaczył. Ludzie szczerze opowiadali o tym co się wydarzyło w ich życiu. Po każdym takim wyznaniu, wszyscy zgromadzeni tam ludzie weselili się i klaskali pokazując poprzez to wsparcie dla pokutujących grzeszników. Po niedługim czasie człowiek ten aktywnie włączył się do tego co sie tam działo i głośno wyznał jeden ze swoich grzechów. W tym momencie wszyscy zamilkli a kaznodzieja przechylił się w jego kierunku i powiedział: „Bracie, myślę że tego bym nie wyznawał!”

Czy kaznodzieja miał rację czy nie? To zależy. Jezus wyraźnie naucza, że wszystkie grzechy powinny być wyznane Bogu. Jednak nie każdy grzech wydaje się stosowny do publicznego wyznania przed ludźmi. Z pewnością jeśli zgrzeszyliśmy wobec kogoś to potrzebujemy im to wyznać i prosić ich o przebaczenie.

Człowiek na tym spotkaniu miał rację w tym, że nie chciał ukrywać swojego grzechu przed Bogiem. Bóg już wiedział o tym co ten człowiek zrobił zanim on to wyznał. Bóg jednak chce abyś przyznał się do swej winy i pokazał, że wiesz co zrobiłeś! Nie próbuj się tłumaczyć czy szukać wymówek. Możesz oszukać innego człowieka, ale nie Boga. Po prostu wyznaj swoje grzechy Bogu i szczerze poproś o przebaczenie, a On zabierze ten ciężar od ciebie. Kiedy zrobisz coś złego wobec drugiej osoby, wyznaj to jej, poproś o przebaczenie i postaraj się o to by ze swojej strony wszystko naprawić na tyle na ile to jest możliwe i zależne od ciebie. To może być kosztowne, ale to z całą pewnością jest tego warte.