Zadbane ciało

20.05.2014

"Nie zdajesz sobie sprawy, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który mieszka w was i został podany przez Boga? Nie należysz do siebie," 1 List do Koryntian 6:19

W ostatnich czasach bardzo popularne stały się kluby fitnes oferujące szeroki zasięg usług związanych z dbaniem o swoją kondycję fizyczną. Ludzie zapisują się do tych klubów, ponieważ zależy im na dbaniu o własne ciało. Ważnym jest jednak to, by zrozumieć, że właściwa troska o swój organizm jest również częścią duchowej dyscypliny.

Zastanów się nad tym, jak wiele osób nie wykazuje się właściwą dyscypliną w tej dziedzinie swojego życia. Przecież zawsze znajdą się sprawy ważniejsze od tego, by zadbać o kondycję fizyczną. Jakże łatwo można też popaść w nałóg stopniowego wycieńczania swojego organizmu czy to poprzez stosowanie różnorodnych używek takich jak papierosy albo alkohol, czy poprzez brak właściwej diety. Jak to wygląda w twoim życiu? Pamiętaj o tym, że „ciało jest świątynią Ducha Świętego”. Zachęcam Cię więc dzisiaj, byś podjął świadomą decyzję, by zadbać o swoje ciało i potraktować to jako część duchowej dyscypliny w twoim życiu.