5 RAD NA SPĘDZANIE CZASU Z BOGIEM

9.03.2020

„A gdy (Jezus) rozpuścił lud, wstąpił na górę, aby samemu się modlić. A gdy nastał wieczór, był tam sam.”  Ewangelia św. Mateusza 14:23

Jezus wielokrotnie demonstrował wagę spędzania czasu sam na sam z Bogiem. Czy to poprzez wczesne wstawanie, by rozpocząć dzień modlitwą, czy poprzez ucieczkę do Ojca w obliczu olbrzymiego napięcia i niepewności – Jezus wierzył, że stawianie swego Ojca na pierwszym miejscu ma olbrzymią wagę. Skoro Jezus to robił, my również powinniśmy tak postępować. Ale gdzie rozpocząć?

  1. PRIORYTETY: Gdybyś jutro miał ważne spotkanie ze swoim szefem, czy nie zrobiłbyś wszystkiego, co w twojej mocy, by pokazać się z jak najlepszej strony? Skoro tak, to czemu wciąż przekładamy lub bagatelizujemy nasze spotkania z Bogiem? Jesteśmy zbyt zajęci, zbyt łatwo coś odwraca naszą uwagę, a może po prostu jesteśmy leniwi? Uwielbiam to, co znany amerykański sędzia Scalia powiedział swemu sekretarzowi, gdy zaprosił go na nabożeństwo do swojego kościoła. Gdy sekretarz odparł “Jestem zbyt zajęty”, sędzia odpowiedział: “No cóż, powiem stwórcy całego świata, że byłeś zbyt zajęty, by się z Nim spotkać.” Proś Boga, by dał Ci pragnienie spotkania z Nim.
  2. CZAS I MIEJSCE: Dla Jezusa najlepszą porą był poranek, zanim jeszcze dzień nabrał rozpędu. Dla wielu osób posiadających dzieci, poranek może być nieco chaotyczny. Być może najlepszym czasem będzie pora drzemki naszej pociechy lub wieczór. Wybierz miejsce ciche i wolne od rozpraszających bodźców – może biuro, gabinet lub sypialnia.
  3. PLAN: Znajdź jakiś przewodnik, by zacząć. Potraktuj go jako rozgrzewkę – by łatwiej się skupić. Poszukaj w książkach chrześcijańskich autorów jak choćby Oswald Chambers, Sarah Young, Tim Keller czy Max Lucado. Nawet rozważania od Prosto Z Serca mogą być twoją „rozgrzewką”.
  4. MODLITWA: Modlitwa to po prostu wylewanie swego serca przed Bogiem. Modlitwa Pańska (Ewangelia św. Mateusza 6: 9-13) to świetny model, od którego można zacząć: zawiera uwielbienie, modlitwę wstawienniczą, wyznanie win, wspomnienie Bogu o naszych potrzebach, a także błaganie o wybaczenie i siłę w obliczu pokusy.
  5. SŁUCHANIE: Czy słuchasz? A może w tej rozmowie interesuje cię tylko mówienie? Jeśli chcemy słyszeć Boga, musimy słuchać. Bóg mówi do nas przez Swoje Słowo.

Co dalej? Przyjmij wyzwanie na 30 dni, rozpoczynając dzisiaj. Przyłóż się do codziennego czasu z Bogiem przez następny miesiąc. Nie pozwól, by obowiązki bądź inne zakłócenia ci przeszkadzały; uczyń spotkanie z Bogiem swoim najwyższym priorytetem i sprawdź co On ma do powiedzenia. To może dosłownie zmienić twoje życie!