AROGANCJA I PYCHA TO JEDNO I TO SAMO

3.02.2024

“Pycha chodzi przed upadkiem, wyniosłość ducha — przed potknięciem. Lepiej uniżyć się z pokornymi niż dzielić zyski w gronie pyszałków.”

Przypowieści Salomona 16:18-19

Arogancja jest przeciwieństwem pokory.

Pokora oznacza skromne postrzeganie własnego znaczenia.

Ale kiedy ktoś ma zbyt wygórowane mniemanie o sobie, często zachowuje się w arogancki sposób, co nazywa się arogancją, która zawsze jest nieatrakcyjną cechą.

Czy wiesz, że na każdych 100 ludzi sukcesu przypada może jeden, który potrafi poradzić sobie z wielkim sukcesem i utrzymać głowę prosto? Pokusa poddania się dumnej arogancji jest ogromna.

Arogancja i pycha to jedno i to samo! Jak więc ludzie obdarzeni sukcesem mogą nie popaść w pychę?

  • Wdzięczność: Pamiętaj, że wszystkie dobre rzeczy pochodzą od Boga: dotyczy to także twoich talentów, zdolności i możliwości.
  • Pokora: Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak człowiek stworzony przez samego siebie. Każda osoba odnosząca sukcesy miała po drodze jakąś pomoc. Ważne jest, aby pamiętać o tej podróży.
  • Samoświadomość: Ludzie z największymi problemami z dumą często nie zdają sobie sprawy, że mają problem. Jest to niezdolność do autorefleksji i zidentyfikowania swoich obszarów wzrostu lub słabości; taka postawa może zahamować rozwój osobisty.
  • Dąż do podobieństwa do Chrystusa: Jesteśmy najbardziej podobni do diabła, gdy przepełnia nas arogancka pycha. Jesteśmy najbardziej podobni do Jezusa, gdy wypełniamy wolę Bożą dla Bożej chwały.

Jeśli zmagasz się z arogancką pychą, poproś Boga o przebaczenie. Poproś Go, aby pomógł ci porzucić pychę i nauczyć się chodzić we wdzięczności i pokorze oraz stać się bardziej samoświadomym, gdy dążysz do życia chodzącego z Chrystusem.

Może nie stanie się to z dnia na dzień i z pewnością nie zawsze będzie to łatwa droga, ale dzięki temu staniesz się lepszą osobą. A kiedy świat wokół ciebie zacznie to zauważać, będziesz miał świetną platformę, aby wskazać na swoją relację z Jezusem.

Nie ma lepszego czasu niż TERAZ aby rozpocząć.

Czy jesteś gotowy?

Autor Bryant Wright, założyciel, RFTH