BÓG KONTROLUJE HISTORIĘ

11.03.2020

„…Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.”  List do Hebrajczyków 4:7

Oglądałem kiedyś program telewizyjny ukazujący wiele naprawdę niesamowitych epok w historii świata. Jednym z najbardziej wzruszających momentów było Boże Narodzenie w 1991 roku. Świat obserwował rezygnację ze stanowiska przywódcy Związku Radzieckiego, a flaga z sierpem i młotem została opuszczona z masztu po raz ostatni. Tak kończył się okres ponad 70 lat represji i 45 lat konfliktu między ZSRR i USA.

Boże wyczucie czasu jest doskonałe. Pewnie chichotał w tamte Święta, obserwując jak rząd, który próbował zniszczyć chrześcijaństwo przez ponad 70 lat, teraz sam upada właśnie w Boże Narodzenie.

Moi drodzy, Bóg kontroluje całą historię, a jego plany są pewne. Ma idealne wyczucie czasu – od narodzin Jego Syna, po upadek Związku Radzieckiego w Święta Bożego Narodzenia. A pewnego dnia, również w idealnym momencie, Jezus powróci. Patrząc na rozwój wypadków, można stwierdzić, że ten moment nadejdzie wkrótce. Bądźmy gotowi na Jego przyjście poprzez chodzenie w Bożej woli każdego dnia, przez wiarę w Chrystusa.