Boże pojęcie czasu

17.10.2020

"...nie marnujcie najdrobniejszej chwili..." - List św Pawła do Efezjan 5:15

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że dla Boga czas ma inny wymiar niż dla Ciebie i dla mnnie? W Biblii czytamy o tym, że dla Boga jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. On widzi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość jednocześnie, ponieważ sam w swojej istocie jest ponad czasem. To jest nie do pojęcia z ludzkiej perspektywy. My jesteśmy ograniczeni czasem. My potrzebujemy początku i końca. Bóg zawsze był, zawsze jest i zawsze będzie. Czyż nie jest to zadziwiające?

Kiedy pewnego dnia trafimy do nieba, nie będziemy już potrzebować naszych zegarków czy kalendarzy. Tam nie będzie już ograniczenia czasu.Trudno to sobie nawet wyobrazić, ponieważ w świecie, w którym żyjemy, to właśnie kalendarze organizują nam życie. Tam ,gdzie już nigdy nie doświadczymy zmęczenia i pogoni za czasem, będzie naprawdę niesamowicie!

Chociaż Bóg jest ponad czasem, to zdecydował się stać jednym z nas. To właśnie na Jego cześć określamy dzisiaj czas – przed Chrystusem i po Chrystusie. Wieczny Bóg objawił się w ciele Chrystusa, aby oddać swoje życie na krzyżu, zbawić świat od grzechu i zaoferować życie wieczne tym wszystkim, którzy w Niego uwierzą. Ten, który jest ponad czasem, przyszedł na świat, aby zaoferować Tobie i mnie życie wieczne, nieograniczone czasem.

Czy poświęcisz dzisiaj chwilę swojego czasu,zastanawiając się nad znaczeniem tego, czego dokonał dla Ciebie Chrystus?