Myśl dnia

„I niech będzie błogosławiony Bóg Najwyższy, który wydał nieprzyjaciół twoich w ręce twoje!  A Abram dał mu dziesięcinę ze wszystkiego.”  I Księga Mojżeszowa 14:20

HOJNOŚĆ: POSTAWA TO PODSTAWA

Na przekór druzgocącym przeciwnościom, Abraham zorganizował eskapadę ratunkową, by uwolnić swojego bratanka, Lota. W tym nieprawdopodobnym zwycięstwie rozpoznał Bożą rękę i oddał część wszystkiego, co miał, jako dziękczynienie. To była pierwsza dziesięcina.

Czym jest dziesięcina? To 10% z tego, co zarabiasz. Dla Abrahama to było 10% wszystkiego, co zdobył w bitwie.

W czasach, gdy każdy mężczyzna czy wojownik arogancko przechwalał się swymi militarnymi dokonaniami, Abraham zademonstrował ducha wdzięczności i uwielbienia. Daje nam przykład. Nie daje z obowiązku, z poczucia, że powinien tak zrobić. Abraham przynosi swoją dziesięcinę przed Boga w duchu uwielbienia, w zachwycie nad Jego wielkością.

W ten sam sposób naśladowcy Chrystusa powinni z wiarą okazywać wdzięczność i wychwalać błogosławieństwa Chrystusa w swoim życiu. Popatrz na Abrahama. Demonstruje pokorę, w której powinniśmy wielbić Jezusa – uznając wszystko to, co On dla nas zrobił i zbawienie, które przynosi. Powinniśmy być wdzięcznymi naśladowcami Pana, służąc również naszą dziesięciną i datkami ku błogosławieństwom w naszym życiu.

W dziesięcinie Abrahama chodziło o uwielbienie. To przypomina nam co to znaczy uwielbiać Boga w wierze – Abraham zrobił tak nie dlatego, że czuł, iż tak musi, ale w akcie uwielbienia. Podsumuj swoje życie, dostrzegaj w nim błogosławieństwa nie bacząc na wzloty i upadki. Czy doceniasz działanie Boga i wyrażasz je poprzez uwielbienie i wdzięczność? A jeśli nie – to dlaczego nie? Oddawanie dziesięciny z tego, co zarabiamy pokazuje, że nasze serce jest z Bogiem i prawdziwie mu ufa. Nasze serce mówi „dziękuję” za Jego błogosławieństwa.

Druk