JEDNAKOWO UKSZTAŁTOWANI

14.08.2014

" Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością i ciemnością? Albo jaka zgoda między Chrystusem a Beliale, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? " - II Koryntian 6:14-15

Czy wiedziałeś, że chrześcijanie są powołani do poślubiania chrześcijan? Dlaczego, mógłbyś zapytać? Po pierwsze ze zdrowego rozsądku. Jeśli Chrystus to twój priorytet i poślubiasz kogoś z innymi priorytetami, ważniejszymi od Chrystusa np. polityka, muzyka, praca, sporty, będziecie żyli razem, ale osobno. Praktyczną Bożą wskazówką jest, aby wierzący wiązali się z wierzącymi po to abyśmy byli połączeni w głębokim związku miłości, szacunku, współczucia i zrozumienia.

Ale to nie wszystko. Jeżeli ważne jest, aby chrześcijanie poślubiali chrześcijan to tak samo istotnym jest, aby chrześcijanie „randkowali” z chrześcijanami! Dlaczego? Zazwyczaj wiążemy się z osobami, z którymi się spotykaliśmy. Chrześcijanie muszą być ostrożni w angażowanie się w poważne związki z osobami niewierzącymi w Jezusa Chrystusa. Najlepiej określić zaangażowanie takiej osoby od samego początku. Jeśli Jezus nic nie znaczy dla tej osoby i pomimo to randkujesz musisz być świadomy konsekwencji z tym związanych. Pamiętaj, zawróć póki masz jeszcze na to czas!