Myśl dnia

„Nie rozgłaszaj fałszywej wieści…”Księga Wyjścia 23:1

Kłamstwa w książce „Kod DaVinci”

Książka „Kod DaVinci” cieszyła się wielką popularnością przez długi czas. Jej popularność po części wynika z tego, że żyjemy w świecie, w którym ludzie są zafascynowani Jezusem, a jednocześnie nie wiedzą, czego historia i Biblia mogą nas nauczyć. W rezultacie, wiele kłamstw dotyczących Jezusa zawartych w książce „Kod DaVinci” zostało uznanych za prawdę.

Książka zaczyna się kłamliwym stwierdzeniem: „Opisy dzieł sztuki, architektury, dokumentów i tajnych rytuałów w tej powieści są wierne.” Dan Brown napisał tę powieść jakby była fikcją historyczną, ale w rzeczywistości to jest czysta fikcja. Są to spekulacje na temat dzieł sztuki, architektury, dokumentów i tajnych rytuałów, dla poparcia których nie ma żadnych dowodów lub które są ewidentną nieprawdą. Następnie autor przechodzi do kolejnych kłamstw.

Jest to bardzo wciągająca lektura, ale nawiązuje do filozofii specjalistów od propagandy w nazistowskich Niemczech, którzy mówili: „Im większe kłamstwo, tym bardziej jest wiarygodne”. Niestety, wielu uwierzyło. Ale mam dobrą wiadomość! Jest książka opisująca historię Jezusa i Marii Magdaleny zgodnie z prawdą historyczną. Tą książką jest Biblia.

Druk