Modlitwa w stylu „fastfood”

19.02.2020

Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem niech wasze prośby przedstawiajcie Bogu. 7 A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum , powinien strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. - Flp . 4 : 6-7

Żyjemy w czasach,gdy restauracje typu „fastfood” stają się coraz bardziej popularne. Można je spotkać w każdym mieście. Ich popularność opiera się głównie na szybkości obsługi i przewidywalności tego, co zamawiamy do jedzenia.

Wielu ludzi traktuje modlitwę jak zamówienie tego, czego oczekujemy od Pana Boga. W modlitwie jednak chodzi o coś znacznie więcej. Istotą modlitwy jest rozmowa ze Stwórcą i poznawanie Jego woli dla naszego życia. Bóg nie zawsze odpowiada na nasze modlitwy tak ,jakbyśmy tego oczekiwali i nie zawsze daje nam to, o co prosimy. Może zadajesz sobie pytanie: „Co jest złego w tym, że otrzymam to, o co proszę?” Odpowiedź brzmi: Nic, o ile Twoje prośby są zgodne z wolą Bożą dla Twojego życia. Bóg zawsze chce tego, co najlepsze dla nas, choć my nie zawsze to dostrzegamy.

Modlitwa pozwala nam na budowanie więzi z Bogiem. Nie jest to jednak więź jednostronna polegająca na tym, że tylko my przedstawiamy nasze prośby Bogu.Ważne jest, abyśmy mogli odkrywać Jego cele dla naszego życia.

Skorzystaj z okazji i poproś Boga dzisiaj, aby Ci pokazał, co jest Jego wolą dla Ciebie.