Myśl dnia

Księga Powtórzonego Prawa 6:7-9

NAJLEPSZY SPOSÓB BY BYĆ DOBRYM RODZICEM

Najlepszym sposobem na to by być dobrym rodzicem jest dla taty by kochać mamę, a dla mamy by kochać tatę. Nic nie daje dziecku większego bezpieczeństwa niż świadomość, że mama i tata naprawdę się kochają. Kiedy miłość jest okazywana w codzienności, dziecko wzrasta w poznaniu jak Bóg pragnie kochających się rodzin i tego by ludzie kochali i szanowali siebie nawzajem. Dziecko czuje się bezpiecznie w domu rodzinnym gdzie może otrzymywać emocjonalne wsparcie i miłość od swoich rodziców.

Jeśli jesteś rozwiedziony, możesz myśleć: “Cóż, mnie to już nie dotyczy.” Faktycznie, jest w tym zawarta nawet większa wiadomość dla rozwiedzionych rodziców. Staraj się nigdy nie podważać byłego współmałżonka w oczach twojego dziecka. Możesz odczuwać, że twoje komentarze są w pełni uzasadnione, ale twoja krytyka gasi ducha dziecka. Tożsamość każdego dziecka opiera się w dużym stopniu o więź z mamą i tatą. Pamiętaj, kiedy krytykujesz twojego byłego małżonka przed dzieckiem, faktycznie krytykujesz pośrednio swoje dziecko.

Najlepszą rzeczą jaką mogą zrobić rodzice wykazujący kochasz. Ale jeśli ta miłość wygasła, to jest bardzo ważna dla dziecka dla mamy i taty szanować siebie nawzajem.

Druk