Myśl dnia

“…lecz anioł powiedział im: Nie bójcie się! Oto bowiem ogłaszam wam wielką radość, która stanie się udziałem całego ludu.”Ew. wg. św. Łukasza 2:10

Nie bójcie się!

Czy kiedykolwiek odwiedził Ciebie anioł? Wiele takich motywów pojawia się w filmach i serialach telewizyjnych. Wyobraźmy sobie przez chwilę, że pracujesz jako nocny strażnik i nagle przed Twoimi oczami pojawia się anioł. Wiesz, że jest to istota duchowa, jakby z innego świata, co wzbudza Twój strach…nie wiesz, co zrobić i wtedy słyszysz głos: “Nie bój się. Mam dla Ciebie dobrą nowinę. Narodził się Zbawiciel i Bóg chce abyś Go zobaczył jako jeden z pierwszych ludzi.”

Dziwna historia, prawda? Tak się jednak zdarzyło ponad 2000 lat temu, kiedy pojawił się anioł i ogłosił dobrą nowinę pasterzom pasącym owce na wzgórzach Betlejem. To musiało być niezwykłe przeżycie. Istotne jest to, że uwierzyli oni temu posłannictwu. Poszli, aby oddać pokłon Jezusowi.

Również i my dzisiaj powinniśmy tak postąpić mając świadomość, że przyszedł na świat Zbawiciel, który w miłości oddał swoje życie za nasze przewinienia. To jest powód do radości i świętowania!

Druk