Myśl dnia

„Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc.”J 15:2

OCZYSZCZANIE

Czy jesteś może ogrodnikiem? Lubisz patrzeć, jak rosną kwiaty i drzewa? Jeśli tak, to zapewne rozumiesz, że każda roślina musi zostać przycięta, aby dać owoc. Martwe drzewa, podobnie jak ich niezdrowe części, trzeba usunąć.

Wycinanie chorych i obumarłych części roślin jest rutynową pracą ogrodnika, jak również istotną częścią ludzkiego życia. Ponieważ Bóg nas kocha, zdarza się, że decyduje się na oczyszczanie naszej duszy. Utrata pracy lub ukochanej osoby, zgubienie przedmiotu, który czynił życie wygodnym, to tylko niektóre sposoby, jakich Pan używa, kiedy porządkuje nasze sprawy. Oczyszczają nas także przeróżne przeciwieństwa losu, które napotykamy na swojej drodze.

Co daje przycinanie? Roślinie z pewnością to, że jest zdrowsza, lepiej rośnie i dzięki temu rodzi więcej owoców. Nam, ludziom oczyszczanie daje możliwość zawierzenia Bogu, który jest naszym źródłem życia. Przywraca także zdolność do życia w większej duchowości, bezpieczeństwie i dużym zdyscyplinowaniu.

Wycinanie to bolesny proces. Czyni jednak nasze życie lepszym i bogatszym. Jeśli tylko żyjemy zgodnie z wolą Bożą, oczyszczanie przepełnia nas nadzieją.

Druk