Myśl dnia

“Jeśli twoja stopa prowadzi cię do upadku, odetnij ją. Lepiej jest dla ciebie bez nogi osiągnąć życie, niż z dwoma nogami być wyrzuconym na potępienie.”Mk 9:45

OPERACJA DLA KAŻDEGO

Co za historia? Jezus mówi to o odcinaniu naszych stóp, jeśli prowadzą nas do grzechu. Oczywiście nie ma na myśli tego by potraktować te słowa dosłownie – dotyczy to raczej radykalnej duchowej chirurgii. Być może odnosi się On do stóp, które zmierzają w kierunku niezgodnym z Bożymi pragnieniami dla twojego życia. Może dotyczyć to stóp, które uchylają się od odpowiedzialności, jak ojciec, który opuszcza dom i rodzinę, albo pracownik uciekający od wyznaczonych obowiązków. Nie wiemy dokładnie czego dotyczą słowa Jezusa, ale pewne jest to, że poważnie traktuje On grzech i jego konsekwencje. Chrystus używa analogii nogi, która jeśli ulegnie zakażeniu i nie zostanie amputowana we właściwym czasie to cały organizm może umrzeć. Grzech jest tak niebezpieczny, że śmiertelnie zakaża nasze dusze.

Moc grzechu może być usunięta tylko przez moc ofiary Chrystusa. Teraz jest czas by poprosić największego Lekarza, aby dokonał radykalnej duchowej operacji w obszarze, który jest zakażony przez grzech w twoim życiu. Zrób to dzisiaj – zanim będzie za późno.

Druk