Piękne wnętrze

27.11.2019

"...Bóg nie patrzy na to, na co patrzy człowiek. Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce." - Pierwsza Księga Samuela 16:7

W ostatnim czasie można zaobserwować powrót wiecznego pióra do mody. Zrobione z różnych ekskluzywnych materiałów i w odpowiednich cenach można je ponownie zobaczyć w kieszeniach marynarek ludzi na wysokich stanowiskach.

Jest jednak coś bardzo ciekawego jeśli chodzi o funkcjonalność wiecznych piór. Mogą pięknie wyglądać na zewnątrz, ale działają tylko wtedy jeśli mają pełne wkłady z atramentem. Bez właściwego wnętrza to co na zewnątrz może być bezużyteczne.

Zastanów się nad tym przez chwilę. Wydajemy wiele pieniędzy aby to co widać na zewnątrz robiło wrażenie na innych. Jednak jeśli nie dbamy o nasze życie wewnętrzne to wcześniej czy później zaczymamy doświadczać uczucia pustki. Bóg dokładnie zna twoje serce. Co może zobaczyć w Tobie? Jakimi sprawami żyjesz na codzień? Co jest Twoją siłą napędową? Jakie wartości są dla Ciebie ważne? Wygląd zewnętrzny jest ważny, ale ostatecznie to nasze wnętrze decyduje o jakości naszego życia i poczuciu spełnienia.