PIERWSZE MAŁŻEŃSTWO

20.10.2020

Wtedy zesłał Pan Bóg głęboki sen na człowieka, tak że zasnął. Potem wyjął jedno z jego żeber i wypełnił ciałem to miejsce. A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka. - Pierwsza Księga Mojżeszowa 2:21

Kiedy Bóg tworzył świat i jego mieszkańców, wiele rzeczy działo się po raz pierwszy. Można by wręcz powiedzieć, że wszystko, co tworzył działo się po raz pierwszy! Ale chciałbym skupić się na tym, co wydarzyło się po stworzeniu Adama i Ewy.

Gdy Bóg zesłał na Adama głęboki sen, stał się pierwszym anestezjologiem. Potem, kiedy usunął Adamowi żebro, stał się pierwszym chirurgiem. Wiemy też, że Bóg był pierwszym artystą, tak naprawdę jest On wielkim Artystą i Konstruktorem. W końcu stworzył niebo i ziemię, a także wszystko co jest na nich i pomiędzy nimi, w tym także człowieka. Jednak na początku nie zaprojektował i nie zbudował kobiety. Był to więc kolejny „pierwszy raz” w historii. Ponieważ stworzył Adama i Ewę tak, że byli dla siebie idealni, Bóg był również pierwszym swatem. By dokończyć listę, warto wspomnieć, że Bóg był również pierwszym Ojcem panny młodej, gdy przyprowadził Ewę do Adama.

Jak zareagował na to Adam? Był rozemocjonowany! Powiedział „Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.” Adam wzniósł się do poezji, gdyż było to pierwsze romantyczne wyznanie w historii! Adam od razu wiedział, że tego właśnie brakowało mu dotąd w jego życiu. Widać jak bardzo Adam docenia dar od Boga, Ewę. Tak powstało pierwsze małżeństwo na ziemi. Oto jak zaprojektował to Bóg – najważniejsza wspólnota między ludźmi, pomiędzy mężczyzną a kobietą.

To piękna historia miłości od pierwszego wejrzenia, jedyne idealne małżeństwo w historii ludzkości. A potem przyszedł grzech, a wraz z nim kłopoty małżeńskie. Ta sytuacja trwa aż do dziś. Jednak z Chrystusem możemy oglądać jak On wzmacnia i przekształca małżeństwa ku dobremu. Dzisiejsze małżeństwa nie stają się może idealne, ale zbliżają się do tego, co mieli Adam i Ewa zanim wszystko zepsuli. Jeśli zmagasz się z problemami w swoim małżeństwie, dlaczego by nie pozwolić Jezusowi, by cię przekształcił? Was oboje!