Pozbierać się po upadku

7.08.2020

Ofiarą Bogu miłą jest duch skruszony. Sercem skruszonym i zgnębionym nie wzgardzisz, Boże. - Psalm 51:19

Czy przechodzisz przez trudną sytuację spowodowaną swoim trudnym charakterem, krępującymi okolicznościami, w jakich się znalazłeś, czy może jakimś dużym nieporozumieniem? Pomyśl w jakim położeniu znalazł się Mojżesz. W wieku 39 lat był członkiem elity społecznej pod względem statusu, bogactwa, wykształcenia. Był adoptowanym synem najbardziej prominentnej osoby na świecie – Faraona. Był na samym szczycie, a potem zabił Egipcjanina, który bił niewolnika. Pochował go i myślał, że uniknie odpowiedzialności. Jednak następnego dnia wszystko wyszło na jaw i Mojżesz musiał uciekać na pustynię, by ratować swe życie. W ciągu jednego dnia z księcia stał się pustelnikiem. To była drastyczna zmiana w jego życiu.

Mojżesz prawdopodobnie myślał, że jego życie wywróciło się do góry nogami i nigdy już jego osoba nie odzyska dawnego znaczenia. To, co zrobił było złe, ale pomimo to Bóg go nie opuścił. Bóg wziął zło Mojżesza i obrócił całą sytuację w dobro, przygotowując go do wyzwania jego życia – przekonania Faraona, by wypuścił wolno wszystkich jego rodaków – hebrajskich niewolników.

Prawdopodobnie rozumiesz przez co przechodził Mojżesz. Nie ważne jednak jak trudna jest twoja sytuacja, jak głębokie są twoje problemy, jakie trudności przechodzisz – cokolwiek to jest nie poddawaj się. Zwróć się do Boga z zaufaniem, pozwól Mu zrobić w swoim życiu coś wielkiego. Pozwól mu rozwinąć wszystkie te cechy swego charakteru, które on chce, byś wykorzystał w swojej sytuacji – tak jak to zrobił w przypadku Mojżesza. Bóg wciąż ma wielkie plany dla Twego życia!