PRZYGNIECIONY CODZIENNYMI OBCIĄŻENIAMI?

26.05.2023

„PAN podtrzymuje wszystkich wyczerpanych I podnosi wszystkich zniechęconych.”

Psalm 145:14

Znane są jako „muły”. Często przewożąc towary przenośne, które ważą ponad dwukrotnie więcej, kobiety przewożą codziennie wiele produktów między Marokiem a Hiszpanią. To wyczerpujący, nieludzki i łamiący kręgosłup sposób na utrzymanie.

Niedawno zobaczyłem zdjęcie ogromnego ciężaru, jaki noszą na plecach i zostałem zdmuchnięty. (Wyszukaj w Google „Marokańskie muły”).

Prawdopodobnie nigdy nie przewoziliśmy ogromnego ładunku towarów między dwoma krajami i nie wyobrażamy sobie warunków skrajnego ubóstwa, w których żyją . Ale większość z nas może przynajmniej w jakiś sposób odnieść się do trudnej sytuacji tych kobiet.

Budzimy się każdego dnia, nękani własnymi ciężarami, ponownie dźwigając ich ogromny ciężar. W niektóre dni waga wydaje się cięższa niż w inne, ale każdy dzień zbiera swoje żniwo.

Zastanawiamy się: „Dlaczego Bóg nie zdjął ciężaru z naszych ramion? Dlaczego po prostu nie zabierze tego wszystkiego na raz?”

 Cóż, czasami tak robi.

Pamiętasz, jak Jezus uzdrawiał kobietę, która była pochylona przez 18 lat (Ew. Łukasza 13:10-13)? Uzdrowiona w jednej chwili słusznie odpowiada radosną pochwałą.

Oto, czego nauczyłem się przez lata — czego On nie usuwa, On podtrzymuje .

Ponieważ, widzisz, Pan często wybiera bardziej przeciągające się podejście do naszych problemów – podczas gdy ze współczuciem dźwiga ciężar razem z nami, krok po kroku. Psalmista przypomina nam, że Jego oko jest zwrócone na wyczerpanych, na tych, którzy mają upaść pod miażdżącym ciężarem życia.

Ale jest coraz lepiej.

Nie tylko nas widzi , ale także „podtrzymuje” i „podnosi” nas. Znany kaznodzieja, CH Spurgeon, zwraca naszą uwagę na fakt, że oba te czasowniki są imiesłowami teraźniejszymi, forma czasownika pokazuje, że On zawsze to robi. On podtrzymuje Jehowę ”. Innymi słowy, nie jest to jednorazowy akt i ostatecznie On nie zmęczy się wspieraniem nas.

On jest…

Zawsze podtrzymujące.

Zawsze podnoszę.

Jego wieczna, niezmienna natura oznacza , że tak będzie w nieskończoność . (Wygoogluj to.)

Niech to zapadnie na chwilę.

On nigdy nie przestanie nas kochać; nigdy nie zmieniaj Jego współczującej natury; nigdy nie przestawaj być naszym Zbawicielem i Panem.

Niestety, wielu z nas nie doświadcza realności Jego podtrzymującej mocy w naszym codziennym życiu. Po prostu zaniedbujemy regularne korzystanie z niego. To tak, jakby mieć dostęp do nieograniczonego konta bankowego i nigdy nie dokonywać wypłat.

Bez względu na to, co nas obciąża, naszą rolą jest życie w ciągłym stanie poddania, prosząc Go o pomoc przez cały dzień. To nie usunie wszystkich przeciwności losu, ale odmłodzi nasze siły i pozwoli iść naprzód. Patrząc wstecz, te doświadczenia dają potężne świadectwo o Jego wierności.

Łącząc się z psalmistą, możemy oświadczyć – On może nie zdjął ciężaru, ale wspierał mnie na każdym kroku.

 

Napisane przez Jonathana Munsona, dyrektora wykonawczego RFTH