Myśl dnia

Zmieniłeś się mój płacz do tańca ; usunięto mój wór i obleczony mnie z radością, – Psalm 30:11

Pseudo-Żałoba

Jednym z fenomenów ery współczesnej telewizji jest wzbudzanie tzw. “pseudo-żałoby.” Ludzie często bardziej intensywnie przeżywają losy ulubionych bohaterów seriali i innych produkcji medialnych niż swoich własnych sąsiadów.Tworzą sobie obraz świata w świetle tego, co oglądają.

Czy Ty żyjesz bardziej obrazami innych, wykreowanymi przez media, czy prawdziwymi historiami ludzi, z którymi masz kontakt w rzeczywistości?

Za kim tęsknisz najbardziej? Jeśli stwierdzasz, że brakuje Ci kogoś z ekranu Twojego telewizora ,to tak naprawdę doświadczasz “pseudo-żałoby.” Prawdziwe życie ma miejce w realnych więziach, których każdy z nas doświadcza codziennie. Kiedy stracimy kogoś bliskiego, doświadczamy prawdziwej żałoby i smutku. W takich chwilach relacja z Bogiem bardzo pomaga poradzić sobie ze zmaganiami związanymi z utratą kogoś, na kim nam bardzo zależało. Więź z Bogiem daje nadzieję na życie wieczne. Szczera przyjażń z Bogiem i osobami, które On postawił w naszym życiu, stanowi esencję naszego istnienia.

Druk