REWOLUCJA W MAŁŻEŃSTWIE

4.01.2022

"Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja i miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość." - 1 Koryntian 13:13

Czy zauważyliście, że największe i najtrwalsze zmiany następują wtedy, kiedy dzieją się one na poziomie serca a nie tylko głowy? Przemiana serca powoduje rewolucje nie tylko w naszym życiu ale także w życiu naszych najbliższych. Jakich zmian trzeba by było dokonać na poziomie serca aby nastąpiła rewolucja, która doprowadzi każdego z nas do szczęśliwego małżeństwa? Czy jesteście gotowi na zmianę? Jeśli tak to zaczynamy!

Przede wszystkim zaproś Boga. Módlcie się razem. Zbliżając się do Boga zbliżacie się do siebie nawzajem. Zostańcie najlepszymi przyjaciółmi. (Dobrze jest się po prostu lubić, dzielić radosne i smutne chwile) Rozmawiajcie. Przeznaczcie specjalny czas tylko dla was. Możecie ustalić wspólne i osiągalne cele, aby mogły się spełniać wasze marzenia. Słuchajcie swoich serc, a nie tylko słów. Ustępujcie sobie. Bądźcie łagodni względem siebie. Wyrażajcie uczucia i niech to się stanie priorytetem w waszym małżeństwie. Komplementujcie siebie nawzajem także w obecności innych osób, rodziny, przyjaciół. Watro pamiętać, że słowa mają moc. Mogą budować jak i niszczyć. Wyprzedzajcie siebie nawzajem w okazywaniu miłości. Szybko przebaczajcie słabości. Nie gniewajcie się zbyt długo. Bądźcie skłonni do skupiania się na dobrych stronach swojego współmałżonka. Rozpalajcie żar romansu (wkładajcie w to energię i kreatywność, radość). Seks jest przecież darem Bożym przeznaczonym tylko dla małżeństwa.

Zapewne jest to długa lista a pewnie jest jeszcze wiele rzeczy, które można by było dopisać. Możecie to oczywiście zrobić. Niech Bóg, który jest miłością, będzie częścią każdego z powyższych zdań. W końcu to On zaprojektował małżeństwo i to On pragnie abyśmy oddawali Mu chwałę poprzez nasze wspaniałe małżeństwo!

Prosto z serca błogosławi każde małżeństwo! Niech Dobry Bóg w swojej mocy zrewolucjonizuje Twoje życie. Amen.