Salomon o przywództwie: ZARZĄDZANIE ZASOBAMI

7.02.2021

"Tak Hiram dostarczał Salomonowi drzewa cedrowego i drzewa cyprysowego, ile tylko ten potrzebował." - 1 Ks. Król. 5:24

“Mam świetny pomysł na projekt, który jest naprawdę obiecujący” – chełpił się pewien biznesmen. “Potrzebuję tylko kapitału, aby móc go zrealizować.” Wiele osób zmaga się z takimi myślami. Czyż nie jest to zniechęcające, kiedy mamy dobry pomysł, ale brakuje narzędzi, pracowników lub zasobów finansowych, aby go zrealizować?

Salomon rozumiał swoją odpowiedzialność i to jak ważnym jest to, aby dbać o odpowiednie zasoby w celu realizacji wielkiego projektu budowy świątyni. Wykazał się organizacyjnym geniuszem w tym czasie pokoju w starożytnym Izraelu. Wiedział dokładnie co chciał zbudować i co jest potrzebne do zrealizowania tego celu.

Jeśli jesteś przywódcą, zawsze pamiętaj, że kiedy dajesz komuś odpowiedzialność by coś zrobił musisz też zapewnić odpowiednie zasoby by to było możliwe do wykonania. Jest to stara formuła zarządzania, która stwierdza, że ODPOWIEDZIALNOŚĆ jest bezpośrednio powiązana z autorytetem. Mądre zarządzanie jest powiązane z zapewnieniem odpowiedniego przepływu zasobów umożliwiających realizację wizji. Kiedy otrzymujemy misję od Boga, to w Nim odnajdujemy wszystko, co jest potrzebne, aby zrealizować wyznaczone cele. Czy korzystasz z tych zasobów?